Gwiazdka z sercem 2013

 

Świąteczny Koncert „Gwiazdka z Sercem" adresowany do 3600 dzieci i młodzieży z rodzin w kryzysie biorących udział w różnych programach realizowanych przez miasto z zakresu psychoprofilaktyki uzależnień BORPA takich jak świetlice socjoterapeutyczne i środowiskowe, ogniska „Nasze Drogi", Szkolne Kluby Profilaktyki, Punkty Interwencji Szkolnej, Pracownie Alternatyw, Akademii Rodzica oraz innych uczestników świetlic socjoterapeutycznych i środowiskowych realizowanych w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2013, a także dzieci uprawnionych do korzystania ze stypendium socjalnego. W tym roku, 19 grudnia, zostały zorganizowane trzy Koncerty w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy przy ul. A. Szwalbego 6.

Koncert ma charakter integracyjny, a jego celem jest zaszczepienie w uczestnikach radości i nadziei, a także pozytywnych doświadczeń i ciepłej atmosfery na okres zbliżających się Świąt Bożonarodzeniowych.

Biletem wstępu na Koncert były prace pt.: Rękawica pełna ciepłych słów”, które zostały złożone przed Koncertem. W trakcie każdego Koncertu było wylosowanych 20 prac, a autorzy otrzymali prezenty – niespodzianki.

Dzieci w trakcie Koncertu były uczestnikami wspólnej zabawy i otrzymały upominki świąteczne.Również w trakcie koncertu zostały wręczone dyplomy i nagrody dla uczestników programów w ramach ogólnopolskiej kampanii ,,Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Kampania ta od wielu lat ma na celu przeciwdziałanie bierności, bezradności i nudzie oraz zmniejszenie dostępności alkoholu dla dzieci i młodzieży.

Udział w kampanii,, Zachowaj Trzeźwy Umysł” to nie tylko powód do osobistej satysfakcji, ale też okazja do zdobycia wyróżnienia, nagród i dyplomów. W tym roku wśród laureatów znalazło się 11 uczniów z bydgoskich szkół podstawowych i gimnazjalnych, którzy zostali nagrodzeni na koncercie „Gwiazdka z Sercem”. Jedna z uczestniczek Alicja Domian z Gimnazjum nr 2 została laureatką nagrody głównej tegorocznej edycji Kampanii wygrywając tablet. W trakcie koncertu zostało wyróżnionych 5 placówek : ZS nr 14, SP nr 67, SP nr 37, Gim. nr 2, Gim. nr 16 i 5 opiekunów, którzy w tym roku szczególnie zaangażowali się w realizację kampanii ,, Zachowaj Trzeźwy Umysł”.

 

 

 

BIP