„DRAGI DONIKĄD” – spektakl, dyskusja, materiały profilaktyczne w ramach profilaktyki uzależnień

 

Bydgoski Ośrodek Rehabilitacji, Terapii Uzależnień i Profilaktyki „BORPA”  we współpracy z Wydziałem Edukacji i Sportu UM Bydgoszcz organizuje dla młodzieży szkół ponadpodstawowych (powyżej 13 r.ż.) wyjście na bezpłatny spektakl DRAGI DONIKĄD” wystawiany przez Teatr Kamienica w Operze Nova w Bydgoszczy (ul. Marszałka Ferdynanda Focha 5).

Spektakl planowany jest na 4 stycznia 2024r. w trzech turach o godz. 9:00, 11:00, 13:00, łącznie dla 2400 osób.

Sztuka składa się z siedmiu odsłon, siedmiu stopni w ciągu których obnażona zostanie brutalna prawda na temat samych dopalaczy oraz motywacji społecznej, która stoi za dopalaczami.

Korzystając z nowoczesnych form przekazu, pragniemy w atrakcyjny sposób dotrzeć do jak największej grupy młodzieży, która będzie lub już jest w sytuacjach dokonywania wyboru, często pod presją grupy, używać substancje psychoaktywne czy nie? Eksperymentować z narkotykami, dopalaczami czy być od nich wolnym?

Dla szkół będą przygotowane materiały profilaktyczne, które mogą być wykorzystane podczas dyskusji z młodzieżą: „DRAGI - DOKĄD PROWADZI TA DROGA?"

Zapraszamy Dyrekcję, Wychowawców, Nauczycieli szkół ponadpodstawowych do współpracy w organizacji wyjścia dla młodzieży na spektakle oraz kontynuacji działań profilaktycznych np. na godzinach wychowawczych.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ

Źródło: https://teatrkamienica.pl/pl/top-spektakle/spektakle-dla-mlodziezy/82/dragi-donikad